Azzal szeretném kezdeni, hogy egy ideje már érlelődik benne ez az írás. Nem tudom, hogy valaha így lejegyezték-e a következőket, de én valóban nem találkoztam vele sehol, legalábbis ebből a szemszögből. Meggyőződésemmé vált, hogy az „éteri életterünket”, tehát a szellemi és lelki világunkat is elemek építik fel.Természetesen a drága anyanyelvünk próbálta ezt átadni és megőrizni, de általánosságban elmondható, hogy nagyrészt senki nem figyel arra, milyen szavakat használ, amikor beszél. Nem arról van szó, hogy nem tudjuk, mit beszélünk, persze, néha arról is :), de tisztában vagyunk a jelentésükkel, csak a mélyebb értelmét, az eredetét nem vizsgáljuk ezeknek a „varázsigéknek”. Pedig a tudatunk, a lelkünk és az elménk rajtuk keresztül kapcsolódik…
-
-
Az Úton…
„Én vagyok az út, az igazság és az élet…”János evangéliuma 14:6 Ki tudhatja, hogy merre vezet az utunk, mi az igazság és miért élünk?Egy biztos, itt vagyunk ebben a furcsa, egyre viharosabb időszakban, és amikor a legnagyobb szükségünk lenne egymásra, akkor kerülnek elő a legnagyobb ellentéteink!Függetlenül attól, hogy miket gondolok a jelenlegi eseményekről, újra és újra beleállva parttalan vitákba, szeretnék egy pár sort beleégetni a mátrixba úgy, hogy közben nem bántok senkit, vagy mindenkit egyszerre bántok!Bolondok vagyunk mindannyian, mert mind azt hisszük, hogy tudjuk, melyik a helyes út, mi az igazság és mi az élet célja! Ezáltal pedig ragaszkodunk az igazunkhoz, biztos mi tudjuk jól, a másik téved, ezért nekünk…
-
A gondolat teremtő ereje
Sokan, sokszor és sokféle módon leírták már a témát, próbálták megfogni a lényeget, de végül minden megközelítés ugyanoda vezetett: A gondolataink, érzéseink és ennek megfelelően a kimondott szavaink sem vesznek a semmibe!Ezzel foglalkozik a Silva-féle agykontroll, ezt mondják el a Byrne-féle Titok könyvek és sok más modern kori író, guru, terapeuta, életvezetési tanácsadó és tanító. Én egyik sem vagyok, de a tapasztalataim azt mutatják, igazuk van! Ez nem egy új dolog, az ember korán felismerte, hogy így működik körülötte a teremtett világ! Az ősemberek a barlangrajzokon sikeres vadászatokat ábrázoltak, mert hitték, hogy ezzel közelebb jutnak az áhított célhoz. Aztán megjelentek a vallások és imáinkba foglaltuk azokat a vágyainkat, amiket szerettünk…
-
Nomen est omen
Ahogy a szállóigében elhangzik, „Nevében a végzete„, úgy tartják Titus Maccius Plautus színműírótól származik. Talán fogalma sem volt arról, hogy ezzel a rövid mondattal mennyire megragadott egy igazán lényeges elméletet a gondolatok és a szavak erejéről… A Wikipédia bejegyzése szerint: „A NOMEN EST OMEN kifejezés eredetileg jelképes irodalmi, drámai eszközként indult. Használata, jelentése évszázadok alatt változott, a név és az adott ember sorsa közti kapcsolat sokak fantáziáját izgatta. Napjainkban is vizsgálat tárgya az úgynevezett nominatív determinizmus elmélete, mely szerint egy adott személy neve szerepet játszhat a sorsa alakulásában, a munka, hivatás vagy épp a személyes karakter vonatkozásában.Közkeletű elképzelés volt az ókori világban, s ma újra számos szociálpszichológus hangoztatja, hogy a név bizonyos esetekben képes…